Evren Yiğit

Evren Yiğit Mimarlık 2015’te Evren Yiğit tarafından Ankara’da kurulan, mimaride mükemmelliğe adamış bağımsız bir mimarlık firmasıdır. İşverenlere güncel, muhteşem ve zamanın eskitemediği mimari projeler sunar. 2005’ten beri ( Evren Yiğit o zaman Turuncu Mimarlık’ın kurucu ortağıydı), gerek yurt içinde gerekse yurt dışında pek çok işverene kapsamlı mimari hizmetler sağladı. Evren Yiğit Mimarlık büyük ölçekli binalardan iç mimari projelere kadar farklı türlerde projeler hazırlamaktadır. Bu çeşitli projeleri Türkiye’de ve yurtdışında ise aralarında Irak, Afganistan, Romanya, Kırgızistan ve Suriye’nin olduğu ülkelerde tamamlamıştır. Bu geniş proje tecrübesi Evren Yiğit Mimarlık’ın sağlamış olduğu kaliteli hizmete değer katmaktadır. Bu kaliteli hizmet iş yaptığımız taraflarla kurulan profesyonel ilişkimizi devam ettirmemize yardımcı olmaktadır.

*Evren Yiğit lisans derecesini Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden (O.D.T.Ü.) 2001 yılında yüksek lisans derecesini ise Yine Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden (O.D.T.Ü.) Yapı Bilimleri bölümünden almıştır. Evren Yiğit kamu ve özel sektör işverenleri olan projelerinde proje yöneticisidir. Projenin her safhasını denetleyip koordine ederek projenin zamanında uygun bütçeyle bitmesini sağlamaktadır ve işverenin irtibat kurduğu kişidir. Evren Yiğit, 2017 yılından itibaren TSMD Mimarlık Merkezinde yürütme kuruluğu üyeliği görevini sürdürmektedir.

* Evren Yiğit Mimarlık; Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’na (DEİK), Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’ne (MÜSİAD), Türk Serbest Mimarlar Derneği’ne (TSMD), Türk Müşavir Mühendisler ve Mimarlar Birliği’ne (TMMMB), Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı’na (TÜSİAV) ve Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), Mimarlar Odası’na üyedir.