HAKKIMIZDA

Evren Yiğit Mimarlık 2015 yılında yüksek mimar Evren Yiğit tarafından kurulmuş, Ankara merkezli mimari ve iç mimari tasarım firmasıdır. Evren Yiğit 2005 yılında kurucu ortak olduğu Turuncu Mimarlık’ ta tasarlamaya başladığı projelerine, 2015 yılından itibaren kendi tasarım markası ile devam etmektedir. Gerek yurt içinde gerek yurt dışında, büyük ve küçük ölçekli projelerde kapsamlı mimari proje hizmeti ve koordinasyon sağlamaktadır. Türkiye’de ve yurt dışında aralarında Irak, Afganistan, Romanya, Kırgızistan ve Suriye bulunan birçok ülkede büyük ölçekli mimari projelerden, iç mekan projelerine kadar pek çok projeyi tamamlamış ve kullanıcıların mutluluğuna ortak olmuştur. 13 yılda 2 milyon metrekare inşaat alanı ve 100 ün üzerinde projeyi tamamlamanın gurunu yaşamaktadır. Proje ofisinin önem verdiği tasarım kriterleri yenilikçi, çevreye duyarlı, çevresiyle olumlu ilişki kurabilen, insan ölçeğine uygun ve kullanıcı konforunu önemseyen yapılar tasarlamaktır.
 
Evren Yiğit lisans derecesini 2001 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ nde (O.D.T.Ü); 2005 yılında yüksek lisans derecesini de yine Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Mimarlık Fakültesi Yapı Bilimleri Bölümü’nde tamamlamıştır. Evren Yiğit kamu ve özel sektör projelerinde baş tasarımcı, proje koordinatörü, yönetici olarak görev almıştır. Projenin konsept ve uygulama projesi tasarımları tamamlanınca, her safhasını denetleyip koordine ederek; projenin zamanında ve uygun bütçe ile tamamlanmasını sağlamaktadır. Evren Yiğit, ayrıca 2017 yılından itibaren TSMD Mimarlık Merkezi’nde yürütme kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir. Evren Yiğit, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’na (DEİK), Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği’ne (MUSİAD), Türk Serbest Mimarlar Derneğine (TSMD), Türk Müşavir Mühendisler ve Mimarlar Birliği’ne (TMMMB), Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı’na (TÜSİAV) ve Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), Mimarlar Odası’na üyedir.
 

EKİBİMİZ

EKİBİMİZİN
PARÇASI
OLUN

Ofisimizin kapıları, deneyimlerinden ders çıkarabilen, öğrenme ve yeniden deneme isteğini her daim canlı tutabilen herkese açıktır.

BAŞVURUNU GÖNDER

BİLDİKLERİMİZ, GÖRDÜKLERİMİZİ
PAYLAŞMAYI SEVİYORUZ

Öğreniyoruz, deneyimliyoruz, paylaşıyoruz.

HABERLERE GÖZ AT